Inne posty

Poranek bergamotkowej beztroski

Październik 30, 2013

Polubić odkurzanie

Październik 30, 2013

Waniliowa oaza

Październik 30, 2013

Czy prasowanie musi być męczące?

 Żelazko nie musi kojarzyć się wyłącznie negatywnie. Zanim przystąpisz do pracy, zadbaj o odpowiednią atmosferę. Spróbuj połączyć prasowanie z inną czynnością, którą lubisz, która sprawia Ci przyjemność. Możesz obejrzeć ulubiony film, puścić energetyczną muzykę albo włączyć audiobook z ciekawą książką. Dobrym pomysłem jest też wypełnienie pokoju kojącym zapachem, np. przy pomocy pomarańczowego olejku zapachowego z „Pachnącej Szafy”.

Pamiętaj o systematyczności. Lepiej jest prasować często małą ilość ubrań, niż zbierać ich kilkadziesiąt przez dwa tygodnie. Dzięki temu unikniesz bólu kręgosłupa.

O prasowaniu warto pomyśleć już na etapie… prania. Staraj się nie odwirowywać na wysokich obrotach i nie suszyć w suszarce bębnowej – dzięki temu ubrania nie będą pogniecione. Ważnym etapem jest też suszenie: pamiętaj, że klamerki zostawiają ślady, więc używaj ich jak najmniej. Koszule najlepiej susz na wieszakach.

Prasuj na dużej, szerokiej desce i odpowiednio dobierz jej wysokość do swojego wzrostu. Przygotuj sobie wcześniej wieszaki na ubrania – dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię.

Odpowiednio posegreguj pranie: zacznij od tych ubrań, które wymagają najniższej temperatury i stopniowo przechodź do tych, które można prasować w wyższej.

Prasuj na lewej stronie. Unikniesz w ten sposób zniszczenia faktury i koloru. Pomocne może być też prasowanie przez bawełnianą ściereczkę, która ochroni materiał. Uważaj na guziki i zamki błyskawiczne – w kontakcie z gorącym żelazkiem mogą się stopić!

Aby przedłużyć trwałość ubrań i zachować je w dobrym stanie, stosuj preparaty do prasowania. Np. ułatwiającą usuwanie zagnieceń pachnącą wodę do prasowania z „Pachnącej Szafy”.

Inne posty

Poranek bergamotkowej beztroski

Październik 30, 2013

Polubić odkurzanie

Październik 30, 2013

Waniliowa oaza

Październik 30, 2013