Inne posty

Zadbaj o Swoją przestrzeń

Po ciężkim dniu w pracy marzysz tylko o tym, by zaszyć się gdzieś, gdzie można zatrzasnąć drzwi przed nosem całemu światu i zanurzyć w błogim spokoju? Takie miejsce – za pomocą kolorów, drobiazgów i zapachów – możesz zbudować we własnym domu.


Mój dom jest moja twierdzą – mówi stare przysłowie. Każdy z nas potrzebuje takiego miejsca na ziemi, do którego miło jest wracać nawet po najbardziej egzotycznych podróżach lub po prostu – do którego można się schronić po wyczerpującej całodziennej bieganinie. Miejsca, w którym można odzyskać spokój ducha i naładować akumulatory pozytywną energią. Niewzruszonego centrum, osobistej oazy chroniącej przed chaosem zewnętrznego świata. Miejsca, które będzie idealnie harmonizowało z naszą naturą.
Jak zbudować takie miejsce? Nie jest to trudne zadanie. Trzeba jednak pamiętać, że tym, co tworzy nastrój domu są nie tylko meble, ale i pewne nieuchwytne na pierwszy rzut oka drobiazgi – dodatki, bibeloty, kolory, zapachy… Warto dobrać je starannie, by wszystkie elementy współgrały ze sobą i odpowiadały naszym indywidualnym potrzebom. Jeśli w zaciszu własnego domu czy mieszkania pragniemy znaleźć spokój i zrelaksować ciało i umysł – wybierzmy jasne, stonowane, delikatne kolory wystroju i subtelne zapachy.
Warto pamiętać, by wnętrze nie było przeładowane przedmiotami. Specjaliści od sztuki feng shui twierdzą, że takie rozwiązanie rozprasza umysł i utrudnia efektywny wypoczynek. Poza tym wciąż jednym z najbardziej popularnych trendów wnętrzarskich jest prostota i minimalizm wystroju. Dlatego doskonałym pomysłem są przedmioty, które spełniają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną – jednocześnie, np. takie jak nasze produkty zapachowe.
Elegancki, ceramiczny kominek na olejki zapachowe ustawiony w salonie doda wnętrzu charakteru, a czar roztaczany przez żywy płomień podgrzewającej go świeczki i aromat olejku pomogą zbudować romantyczny nastrój wieczoru. Szklany dyfuzor zapachowy zaś, wypełniony rattanowymi patyczkami, wniesie do pomieszczenia szczyptę orientalnego uroku. Amatorom klasycznej prostoty inspirowanej tradycją, polecamy pachnące lniane woreczki, które nie tylko zapachem lawendy czy sosny przywołają na myśl najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, ale i – umieszczone np. w garderobie – swoim wyglądem przydadzą jej przytulności.
Produkty zapachowe, które jednocześnie są atrakcyjnymi bibelotami, z pewnością spodobają się wszystkim, którzy cenią piękne i funkcjonalne rozwiązania. Jeśli dodamy, że wśród naszej ofert każdy może znaleźć zapach dla siebie, stworzenie we własnym domu swoistego miejsca mocy stanie się zadaniem nie tylko nietrudnym, ale i bardzo przyjemnym.

Inne posty