Inne posty

Dobre rady co do zapachu w domu

Wnętrze domu to nie tylko meble i dodatki, ale miejsce, które możemy odbierać wszystkimi zmysłami. Mądrości ludowe, dobre rady i sposoby na różne problemy były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dziś niestety ten obyczaj jest coraz mniej praktykowany. Eksperci od Pachnącej Szafy radzą jak sprawić, aby w Waszym domu zawsze unosił się cudowny zapach:

1)      Świeże kwiaty – to najlepszy i najcudowniejszy zapach, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Wiązanka tulipanów, róż, żonkili czy innych kwiatów  sezonowych wprowadzi wiosnę do Twojego wnętrza , jeśli nawet za oknami panuje sroga zima. Świeże rośliny pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, poprawiają samopoczucie, dodają sił, a czasem nawet leczą.

2)     Wietrzenie domu – bez względu na porę roku powinnaś wietrzyć swoje pokoje. Najlepiej jest to robić rano zaraz po wstaniu z łóżka, gdy powietrze jest jeszcze nie zabrudzone spalinami od samochodów. Zarówno latem jak i zimą warto szeroko otworzyć okna i choć na chwilę przewietrzyć wnętrza. Świeże powietrze ułatwia zasypianie i nadaje niesamowity aromat we wnętrzu.

3)      Odkurzanie i sprzątanie – by w domu pięknie pachniało trzeba również regularnie sprzątać. Częste zmiany pościeli, pranie firan, wycieranie kurzu, zmywanie podłóg nada Twojemu domowi zapach czystości. Jeśli nie lubisz używać chemii i sięgać po środki czystości znane ze szklanego ekranu, wystarczy zaopatrzyć się w produkty dostępne w każdej szafce kuchennej: ocet, soda oczyszczona, cytryna. Surowce te nie tylko czyszczą, ale także pochłaniają zapachy, działają dezynfekująco czy wybielająco. Naturalne środki czystości mają tą samą moc czyszczenia jak produkty chemiczne, jednak są od nich o wiele tańsze, a ich właściwości dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia są bezcenne.

4)      Wystrzegaj się ścisku ubrań w szafie – to jak przechowujesz swoje ubrania ma ogromny wpływ na ich wygląd i to, jak długo będą Ci służyć. Podstawą jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, ubrania muszą oddychać. Zainwestuj w kupno drewnianych wieszaków, które nadadzą Twoim ubraniom odpowiednich kształtów. Chcąc ochronić swoje ubrania przed molami, włóż do szafy zapachowe woreczki z goździkami, pokruszone mydło w kostce lub pachnący papier, które skutecznie odstraszą szkodniki.

5)      Naturalnie orientalny zapach w całym domu – pomarańcza nabita goździkami to nieodzowny element wystroju domu na Boże Narodzenie i bardzo aromatyczna ozdoba stołu na święta. Jeśli lubisz jej zapach może Ci towarzyszyć przez cały rok. Wystarczy, że wbijesz w skórkę cytrusa goździki i w całości włożysz go do nagrzanego piekarnika na pięć minut. Niesamowicie intensywny, a zarazem orientalny zapach będzie odczuwalny w całym domu.

6)      Pachnący odkurzacz – nie lubisz odkurzać, a zapach wydobywający się  z odkurza odrzuca Cię? Nie wiesz jak go wyeliminować? Do pustego worka wpuść kilka kropel olejku eterycznego, który nie tylko zneutralizuje nie przyjemny zapach w czasie sprzątania, ale także nada wnętrzu przyjemny zapach.

7)    Ceramiczne nawilżacze powietrza – zimą, gdy w Twoim domu grzeją kaloryfery, powietrze w pomieszczeniu staje się suche i niezbyt przyjemne. Co z tym zrobić? Jest na to doskonały sposób, wystarczy zawiesić na kaloryferach ceramiczne nawilżacze powietrza i regularnie wlewać do nich wodę, aby nadać zapachu można wlać kilka kropli olejku eterycznego.

8)     Zapach w szafie – zużyte perfumy mogą służyć Ci idealnie jako zapachowe atomizery. Jeśli możesz z nich łatwo zdjąć korki, ustaw flakony w szafie, a Twoje ubrania będą delikatnie pachniały.

Inne posty