Inne posty

Lato zapachem kwitnące

Lato jest najbardziej wyczekiwaną porą roku. Kiedy już nadejdzie wszystkim wydaje się, że jest wyjątkowe, wspaniałe i niepowtarzalne. Jego urokowi ulegają nawet kreatorzy zapachów, którzy każdego sezonu chcą specjalnie dla nas wynaleźć aromat, z którym będziemy mogli się utożsamiać przez całe życie. I choć oficjalnie nie istnieje podział na zapachy letnie i zimowe, to twórcy pachnideł polecają na cieplejsze dni wonie lżejsze i delikatniejsze: owocowe, kwiatowe z domieszką przypraw korzennych.

Jak twierdzą specjaliści letni zapach, który planujemy zakupić powinien być zgodny z sugestiami kreatorów perfum. Jednak każdy z nas ma swoje własne upodobania co do zapachu, tak jak i swój własny, niepowtarzalny zapach niczym linie papilarne. Jedni gustują wśród aromatów typowo kwiatowych, inni wolą cytrusowe, korzenne czy pudrowe. Dlatego, wybierając letnie zapachy na lato warto posłuchać swojej intuicji i gustu, a wręcz zdać się na swój zmysł węchu, którego nie da się oszukać. Żaden projektant zapachu nie będzie w stanie nam wmówić, że dany zapach jest najmodniejszy czy też najpiękniejszym w tym sezonie, jeśli nasz własny nos go nie zaakceptuje. Należy pamiętać również o prostej zasadzie uwalniania się zapachów, gdzie najpierw ulatnia się nuta głowy, następnie nutę serca, aż w końcu nuta bazy, która decyduje o głębi i charakterze zapachu.

Owoce, kwiaty, cytrusy, przyprawy…

Zapachy na lato to najczęściej aromaty kwiatów, które zakwitają na przestrzeni wiosny i lata, takie jak: konwalia, hiacynt, jaśmin, magnolia, stokrotka wymieszane z owocami  takimi jak czarna porzeczka, marakuja, pomarańcza, granat  i świeżymi ziołami typu mięta, bazylia czy rozmaryn. Wpuść je do swojego wnętrza w postaci perfum do pomieszczeń, zapachowych odświeżaczy, saszetek czy woreczków poczuj lekkość, orzeźwienie i optymizm.

Smaki i zapachy Orientu

Choć wydawać by się mogło, że latem zapachy o nutach korzennych nie mają racji bytu, bo są za ciężkie, to wśród aromatów do domu można spotkać ich domieszkę. Zapachy orientalne należą do tej grupy, którą można uwielbiać lub nienawidzić. Należą do najstarszej grupy zapachów i liczą sobie ponad 4000 lat.

Do charakterystycznych perfum orientalnych należą nuty: wanilii, która nadaje im charakterystyczną słodycz, ambra, drzewo sandałowe, piżmo, drzewo żywiczne, a także przyprawy takie jak gałka muszkatołowa, goździki, cynamon. Zazwyczaj są to zapachy bardzo ciepłe, troszkę przytłaczające, dlatego lepiej używać ich na wieczór, aby powietrze w domu nie było zbyt ciężkie i duszne, a zmysłowe i uwodzicielskie. Jednak  złamane kwaskowatymi zapachami cytrusów, latem orientalne aromaty są  wyczuwalne, ale nie dominujące występują w lżejszej wersji. Przywołują wspomnienia o tęsknocie za podróżą i kryjącą się tajemnicą.

Zapach dla każdej kobiety jest czymś wyjątkowym i bardzo indywidualnym. Wrażliwe na estetyczną stronę życia wciąż dążymy do uzyskania perfekcji i piękna. Zapach na lato, który ma się znaleźć w naszym domu musi oddawać nasz gust, temperament i osobowość. Na jaki Ty się dziś zdecydujesz?

 

 

Inne posty