Świeżość w garderobie każdego dnia!


Utrzymanie świeżości w szafie to bezsprzecznie kwestia, o której warto pamiętać. Kto z nas nie chce cieszyć się pachnącymi ubraniami każdego dnia? Czasami samo upranie ich w pachnącym proszku do prania nie wystarcza. Jak zatem zadbać o to, by w naszej garderobie zawsze było świeżo i pachnąco? Przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych zasad!

 

Nie wkładaj do szafy brudnych ubrań

Jeżeli Twoje ubrania, które były noszone, są nieświeże, pod żadnym pozorem nie wkładaj ich do szafy. Nawet jeżeli planujesz założyć koszulę czy sweter kolejnego dnia, nie zalecamy chowania go do szafy z czystą odzieżą. Ubranie mogło przesiąknąć np. zapachami z kuchni, a przecież nie chcesz by Twoje świeże ubrania przeszły tym zapachem!

 

Nie zapychaj szafy

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pełna ubrań szafa to marzenie wielu z Nas… ale jednym z sekretów pachnącej szafy jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Jeżeli nasze półki wypełnione są ubraniami po brzegi i jeszcze dodatkowo upychamy w nie ‘co tylko się da’, uniemożliwiamy ubraniom dostęp do świeżego powietrza.

Ponadto warto wietrzyć garderobę, raz na jakiś czas. Jak wietrzyć garderobę? Otwórz drzwi szafek, otwórz szeroko okno i pozwól by w pomieszczeniu mocno się przewietrzyło. Takie wietrzenie przyda się zarówno Twojemu pomieszczeniu, jak i ubraniom w szafie, które nabiorą świeżości.

Saszetki zapachowe

Jeśli lubisz wyczuwalny zapach w szafie, postaw również na gotowe rozwiązania. Jednym z nich są saszetki zapachowe. Specjalnie przygotowane kompozycje zapachowe w postaci wygodnych saszetek to rozwiązanie, które zapewnia świeżość i piękny zapach w Twojej garderobie. Saszetkę możesz kupić w internecie, dobrych drogeriach lub supermarketach. Każdy znajdzie zapach pasujący do jego upodobań. Zapach z takiej saszetki utrzymuje się do kilku tygodni. Potem wystarczy saszetkę wymienić na nową i gotowe!

To bardzo prosty sposób na utrzymanie wspaniałego zapachu w każdej garderobie!

 

           

Segreguj odzież

Staraj się segregować odzież – niektóre ubrania wykonane z pewnych typów tkanin wydzielają specyficzny zapach. Podobnie z ubraniami, które są ‘wiekowe’. Jeśli masz ulubioną skórzaną kurtkę lub stary wełniany sweter po babci, znajdź dla nich osobne miejsce, ponieważ inne ubrania mogą przejąć ich zapach.

 

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego produktu do swojej garderoby? Napisz do Nas maila lub porozmawiaj z Nami na Facebooku lub zapytaj doradcę w sklepie! Chętnie pomożemy!