Sposoby na pachnącą łazienkę

Sposoby na pachnącą łazienkę

Łazienka to pod wieloma względami wizytówka Twojego domu. Jest istotna zarówno dla Ciebie i Twoich domowników, jak i gości, którzy Was  odwiedzają. Chcąc nie chcąc, goście często oceniają poziom czystości i higieny właśnie po stanie Waszej łazienki. Jak więc zadbać o łazienkę, by było w niej zawsze cysto, świeżo i pachnąco?

Czystość zawsze na pierwszym miejscu

Łazienka to miejsce w którym dbamy o higienę osobistą. Nie możemy zapominać także o odpowiedniej “higienie” łazienki. Obowiązkowe elementy wyposażenia łazienek takie jak umywalki, wanny, armatura sanitarna wykonane z ceramiki bardzo szybko się brudzą. Elektrostatują więc wszystko do nich lgnie. Bardzo ważne jest aby do regularnego czyszczenia armatury stosować specjalne środki, których zadaniem jest spowolnienie tego procesu i odpowiednia ochrona urządzeń. Jest to bardzo ważne, ponieważ ułatwi nam to pracę, a efekt będzie zachwycający.

Kabina prysznicowa pełna kamienia? Nic nie rzuca się bardziej w oczy ni zaniedbana kabina – aby uniknąć nieprzyjemnych komentarzy, czyść kabinę prysznicową środkiem z odkamieniaczem – sprawi to, że będzie prezentowała się dużo lepiej, a tobie oszczędzi to poczucia wstydu.

Niezwykle istotne jest równie regularne udrażnianie i odświeżanie odpływów. Warto robić to zarówno w przypadku odpływu prysznicowego (w wannie) oraz  w umywalce, jak również w samej toalecie. Zalegające w odpływach nieczystości i mydliny również wydzielają nieprzyjemny odór, a co gorsza pozostawione samym sobie mogą doprowadzić do uszkodzenia rur. Warto zatem pamiętać o tym, by odpływ czyścić regularnie – z pomocą specjalistycznych preparatów, które są do tego przeznaczone.

Jeśli w Twojej łazience jest okno, zapewne nie masz problemu z wietrzeniem łazienki w której nie ukrywajmy – bywa duszno i “ciężko”, jeśli chodzi o atmosferę. Jeśli natomiast Twoja łazienka nie ma ani okna ani wentylatora, musisz o wietrzenie zadbać we własnym zakresie – to bardzo ważne, aby doprowadzić do powstania przeciągu w mieszkaniu przy pozostawionych otwartych drzwiach do łazienki – dzięki temu również i twoja łazienka odrobinę się wywietrzy.

Dywaniki, ręczniki, tekstylne ozdoby w łazience – wszystkie te akcesoria zatrzymują wilgoć – pamiętaj o ich regularnym praniu i dokładnym suszeniu – zatęchłe tekstylia pachną okropnie, a ich zapachu trudno jest się pozbyć.

Tradycyjne odświeżacze powietrza

Jeszcze kilka lat temu jedyną formą odświeżacza powietrza były odświeżacze w aerozolu. Dostępne niemal wszędzie, w wielu wariantach zapachowych, działające z różną skutecznością. W każdym domu przy toalecie stała metalowa puszka używana zwykle w sytuacji wyższej, a nie profilaktycznie.

Z jakością i skutecznością odświeżaczy w sprayu jest różnie – warto zatem sięgać po sprawdzone produkty dobrych marek, takich jak np. Pachnąca Szafa. Pamiętajmy o tym, że ogromną zaletą  odświeżaczy w sprayu jest fakt, iż działają one od razu i dość mocno tuszują nieprzyjemne zapachy. W związku z tym należy jednak wziąć pod uwagę, by zapachy te nie były zbyt mocne, ponieważ mogą być wręcz duszące, a takich atrakcji nie chcemy zapewniać ani swoim domownikom ani gościom, prawda?

Nowoczesne odświeżacze powietrza

Dzisiejsze bogactwo odświeżaczy powietrza i ich form, daje nam ogromne pole do popisu. Dzięki różnorodności form i zapachów, możemy połączyć funkcję odświeżającą z dekoracyjną.

Ogromną popularnością cieszą się obecnie żelowe odświeżacze powietrza w formie kolorowych kulek umieszczonych w pojemniku – taki odświeżacz działa cały czas, a aromat zapachowy uwalnia się samodzielnie, na bieżąco, w stopniu zapewniającym stały przyjemny zapach w łazience.

Inną formą są ozdobne odświeżacze powietrza w formie patyczków w  wazoniku nasączonych olejkami zapachowymi. To bardzo ładnie prezentujące się ozdoby każdej łazienki.

Z kolei do szaf z ręcznikami czy kosmetykami znakomicie nadadzą się woreczki zapachowe – naturalne zapachy w suszu roślinnym sprawią, że również i tam zapanuje przyjemna atmosfera.

Domowe SPA

Jeżeli Twoja łazienka jest Twoim królestwem i po całym dniu ciężkiej pracy lubisz urządzić sobie w niej domowe SPA, najprawdopodobniej już wiesz jak ważne są w niej piękne zapachy. W roli odświeżacza powietrza, który ukoi twoje zmysły i zapewni niesamowitą atmosferę na czas kąpieli, znakomicie sprawdzi się podgrzewacz kominkowy z olejkiem zapachowym. Wybierając olejek na dany dzień kierujmy się naszymi potrzebami – każda nuta zapachowa ma inne działanie. Jedne nas wyciszają, inne dodają energii, jeszcze inne pobudzają zmysły, odświeżają.

Sprawdź gamę produktów marki PACHNĄCA SZAFA, które doskonale sprawdzą się w Twojej łazience!