Zapach Świąt

Zapach Świąt

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – czekamy na ten okres cały rok, praktycznie od świąt do świąt. Uwielbiamy święta, bo dobrze nam się one kojarzą – z rodzinnym ciepłem, prezentami, spotkaniami z bliskimi i wspaniałymi zapachami, za którymi tęsknimy.

Jak pachną święta?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Tak naprawdę, to bardzo indywidualna kwestia. Niemniej jednak, można bez trudu wskazać przynajmniej kilka grup zapachów, z którymi większość z Nas kojarzy czas Bożego Narodzenia!

Zielona Choinka

Dla wielu z Nas nie ma świąt bez zielonej choinki w domu. Tej żywej oczywiście. Pachnące intensywnie, żywicznie choinki, mają rzeczywiście przepiękny zapach. W niektórych polskich domach żywe drzewka stoją od grudnia nawet do marca! Wszystko po to, aby na jak najdłużej zatrzymać magiczną świąteczną atmosferę.

Zapach lasu to jedna z pierwszych kompozycji zapachowych, która trafiła do wnętrz jako odświeżacz powietrza – była prototypem współczesnych odświeżacz. Każdy z nas zna popularne (zwykle sosnowe) aerozole, kostki zapachowe czy chociażby choinkowe zawieszki samochodowe. Dlaczego? Ponieważ zwyczajnie kochamy ten zapach, dobrze się przy nim czujemy, a świeżość lasu pobudza nas i dodaje energii.

Leśne bogactwo – grzyby

Zimą, zwłaszcza w okresie świątecznym, grzyby odgrywają olbrzymią rolę w kuchni. Gotujemy wiele potraw, a grzybowy aromat unosi się w naszych domach. Dla wielu z nas to właśnie grzyby leśne są wiodącym świątecznym zapachem. Jak cieszyć się ich aromatem nie tylko przy wigilijnym stole? Susząc je w kuchni. Sznurek ususzonych grzybków powieszony nad kuchenką sprawi, że aromat grzybów będzie uwalniał się nawet przez kilka tygodni.

Słodycz pierników

Kolejną świąteczną grupą zapachową są słodkie i korzenne nuty, takie jak aromat pierników, ciast i świątecznych ciasteczek. Cynamon, kakao, kardamon, wanilia, przyprawa do piernika… Prawda, że na samą myśl o  tych zapachach, przed oczami jawią Ci się bożonarodzeniowe obrazy?

Świąteczne wypieki to chyba jedna z najprzyjemniejszych części świątecznych przygotowań. Uwielbiamy nie tyle ich smak, ale właśnie aromat, który sprawia, że robi nam się ciepło na sercu. Słodycz sernika, głębia ciasta czekoladowego, korzenny aromat świątecznego pienika!

Skoro Święta Bożego Narodzenia i kojarzące się z nimi zapachy sprawiają Nam tak dużo przyjemności, dlaczego nie sprawić by mogły zostać z nami na dłużej? Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi szeroka gama produktów z kategorii odświeżaczy powietrza! Możesz wybierać spośród aerozoli zapachowych, pachnących patyczków, żelowych odświeżaczy powietrza, olejków zapachowych.

Sprawdź KTÓRE zapachy od PACHNĄCEJ SZAFY pozwolą Ci zachować świąteczny klimat na dłużej: