fbpx

Cynamon

Cynamon to najstarsza przyprawa świata, która znalazła zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w medycynie i perfumiarstwie.

Olejek cynamonowy charakteryzuje się ciepłą, słodką nutą niosącą ze sobą poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Cynamon jest otrzymywany z kory drzewa cynamonowego uprawianego w Azji oraz Ameryce Południowej.

Przyprawa ta jest ceniona za swój charakterystyczny korzenny smak i zapach. W kuchni stosuje się ją zarówno do dań słodkich, jak i pikantnych. Oprócz stosowania cynamonu w kuchni, warto też pomyśleć o aromatyzowaniu cynamonowym aromatem domu, gdyż dodaje wigoru.

Dlatego korzystanie z cennych właściwości olejku cynamonowego jest szczególnie zalecane w okresie jesienno-zimowym, kiedy brak energii.

Sprawdź nasze produkty z olejkiem cynamonowym:


Cynamon - właściwości

Wyjątkowy, korzenny, słodko-pikantny aromat cynamonu to zapach, który kojarzą chyba wszyscy. Bardzo często przywodzi nam na myśl rodzinne święta, zimowy grzaniec lub pierniki. Cynamon ma jednak również wiele właściwości leczniczych - jego działanie określa się jako dezynfekujące, przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Cynamon przyspiesza także przemianę materii, rozgrzewa i ma właściwości antyoksydacyjne. Wśród zawartych w nim substancji znajduje się aldehyd cynamonowy - to właśnie on powoduje tak intensywny zapach. Cynamon ma także zbawienne działanie na skórę, dlatego znajduje wiele zastosowań także w kosmetyce.

Cynamon - olejki zapachowe

Cynamonowy olejek zapachowy charakteryzuje się bardzo silnym aromatem o słodko-korzennej nucie i działa na nas rozgrzewająco i odprężająco. Będzie pasował do wnętrz o ciepłej atmosferze, które sprzyjają relaksowi. To zapach, który lubimy przede wszystkim jesienią i zimą. Z chęcią dodajemy wtedy przyprawę do kawy lub innych smakołyków oraz wypełniamy słodkim, cynamonowym aromatem cały dom. Cynamonowy olejek zapachowy ze względu na swój korzenny aromat wywołujący miłe skojarzenia, będzie także doskonale pasował do kawiarni lub restauracji. Zapachowy olejek cynamonowy odstrasza także kleszcze i komary. Odświeżacz powietrza o zapachu tej niezwykłej, korzennej przyprawy z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, zadziała odprężająco i rozgrzewająco na nasze ciało oraz kojąco na nasze zmysły. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów o zapachu cynamonowym na naszej stronie.