Jak poradzić sobie z molami w szafie?

Jak poradzić sobie z molami w szafie?

Na co dzień możemy spotkać się z wieloma różnymi żywymi organizmami, wśród których można wyróżnić zarówno takie, bez których nasza egzystencja nie byłaby możliwa, jak i takie, które są nam powszechnie znane jako szkodniki. Do tej drugiej grupy zdecydowanie możemy zaliczyć zarówno mole spożywcze, jak i mole ubraniowe. Oba te owady funkcjonują w podobny sposób i należą do tej samej rodziny, jednak różni je wiele cech. W tym artykule skupimy się jednak na tych drugich, czyli molach odzieżowych i udzielimy odpowiedzi na pytanie “jak zwalczyć mole w szafie?”. Zapraszamy do lektury!

Mole w szafie – co robić?

Mole ubraniowe to niesamowicie uciążliwe szkodniki, tym bardziej że jeżeli już się pojawią, to aby się ich skutecznie pozbyć, należy przeprowadzić całkiem sporo działań. A więc jak wytępić mole w szafie?

Kiedy już zauważymy, że mamy do czynienia z molem odzieżowym, musimy przygotować się na to, że walka z nim będzie zacięta i długa. Pierwszym krokiem po wykryciu szkodnika jest dokładne opróżnienie szafy i przejrzenie odzieży, a także zlokalizowanie gniazda moli. Ubrania uszkodzone przez te owady, zawierające ich jaja lub żywe osobniki najlepiej będzie zutylizować poprzez spalenie. Dzięki temu mamy pewność, że przerwiemy ich linię rozmnażania się. Ocalałą odzież, a także te elementy, na których najbardziej nam zależy, musimy koniecznie uprać, co stanowi drugi krok w walce z tymi szkodnikami. Po wypraniu i bardzo dokładnym wysuszeniu należy umieścić odzież w foliowej torbie, a następnie umieścić w zamrażalniku na około dziesięć dni. Po takim zabiegu należy wyjąć i porządnie wytrzepać ubrania, po czym ponownie uprać i wysuszyć. Te czynności sprawią, że zniszczymy wszystkie pozostałe jaja i larwy moli, które niezauważone przedostały się na tkaniny. Jest to skuteczna metoda, ponieważ mole bardzo nie lubią mrozu i gorąca, i po prostu giną w takich warunkach.

Inna metoda, która również związana jest z różnicami temperatur, to suszenie odzieży na świeżym powietrzu. To też dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają w szafie odzież, której nie można prać w pralce. Ten sposób umożliwi im ratowanie ulubionych ubrań.

A czy istnieją metody, dzięki którym problem moli w szafie nie powróci?

Wyeliminowanie moli z szafy i ubrań to jedno, jednak trzeba pamiętać, że problem z tymi szkodnikami może w każdej chwili powrócić. Na całe szczęście ludzkość opracowała skuteczne metody zabezpieczeń przed molami, których działanie zostało wielokrotnie udowodnione.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania nawrotom moli w szafie jest stosowanie specjalnych saszetek przeciwko tym szkodnikom. W ofercie naszego sklepu można znaleźć tego typu produkty, które wypełnione zostały specjalnym zapachowym granulatem, który został dodatkowo nasączony specjalnym płynem, który eliminuje dorosłe osobniki moli. Wykorzystanie saszetki przeciw molom to jednak dwa w jednym – nie tylko pozbędziemy się uciążliwych szkodników, ale także sprawimy, że nasze ubrania zachowają świeżość i ładny zapach na dłużej.

Gdzie i jak stosować saszetki przeciw molom?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta – tego typu produkty możemy stosować wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się moli, a więc w szafach, szufladach czy komodach. Wystarczy położyć bądź zawiesić saszetkę w wybranym przez siebie miejscu wewnątrz mebla, aby mogła ona zacząć działać i spełniać swoją funkcję. Tak proste zastosowanie czyni tę metodę przeciwdziałania molom najwygodniejszą i najbardziej przystępną dla użytkowników.

 

Brak produktów w koszyku.