fbpx

Cytryna

Cytryna to drzewo rodzące jasnożółte owoce, uprawiane we wszystkich tropikalnych i subtropikalnych rejonach świata.

Cytryna wywodzi się z Bliskiego Wschodu i została sprowadzona do Hiszpanii i Afryki prawdopodobnie w Średniowieczu.

Owoc, który spożywamy jest jednym z najzdrowszych na świecie za sprawą jego kwaśnego soku bogatego w kwas cytrynowy. Charakterystyczny smak cytryny sprawia, że stanowi ona ważny element kuchni wielu kultur, a dzięki swoim właściwościom jest to znakomite naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości.

Cudowny zapach cytryny posiada szerokie zastosowanie w aromaterapii. Nie tylko poprawia nastrój, ale także działa na nas stymulująco i pobudzająco. Zapewne dlatego aromat cytryny wykorzystuje się jako jedną z ulubionych nut w świeżych i nadających energii kompozycjach.

Sprawdź nasze produkty z aromatem cytryny:


Zapach cytryny jest doceniany również w codziennym życiu, ponieważ aromat owoców jest dobrym sposobem na neutralizację nieprzyjemnego zapachu! Z tego powodu nuty cytrynowe są tak często spotykane nie tylko w odświeżaczach powietrza, ale także w detergentach, środkach do higieny, czy perfumach.

Ciekawy odświeżacz powietrza - cytryna

Cytrynowy odświeżacz może przyjmować różne formy. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są dostępne w naszej ofercie olejki zapachowe, które są używane w połączeniu z niewielkimi kominkami ceramicznymi ogrzewanymi świecami (je również znajdziesz w naszym asortymencie). Rozwiązanie to może wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia - delikatne światło i ładny kominek są bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Posiadamy kominki w różnych rozmiarach i wiele olejków, nie tylko o aromacie cytryny.

Zawsze wysoka jakość

Każdy odświeżacz został wykonany ze sprawdzonych składników wysokiej jakości. Zależy nam przede wszystkim na Twoim zadowoleniu, dlatego produkując nasze akcesoria, stawiamy na profesjonalizm. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wiele ciekawych produktów o aromacie cytrusowym, które spełnią Twoje oczekiwania. Zapachy z tej kategorii to nie tylko cytryna, ale dużo szersza gama – limonka, bergamotka, mandarynka, pomarańcza – aromaty cytrusowe są też często mieszany z innymi nutami, tworząc ciekawe kompozycje. Przekonaj się samodzielnie i zakup odświeżacz powietrza naszej firmy!