Jak dbać o zapach w samochodzie?

Jak dbać o zapach w samochodzie?

W samochodzie spędzamy codziennie sporo czasu – dojazdy do pracy, na zajęcia, podwożenie dzieci do przedszkola, szkoły, zakupy, odwiedziny u rodziny – powodów są tysiące. Nikt nie lubi podróżować autem, w którym brzydko pachnie. Co zrobić, by wnętrze samochodu zawsze witało nas przyjemnym zapachem? Jak radzić sobie z brzydkimi zapachami? Jak dbać o auto, by było w doskonałej kondycji na każde zawołanie?

Po pierwsze: czystość i porządek

Niestety, najczęstszym winowajcą brzydkich zapachów jest bałagan i brak należytej higieny w samochodzie. Często, w czasie jazdy, gdy na szybko musimy odłożyć opakowanie po wafelku czy butelkę z niedopitym napojem, śmieć ląduje zwykle pod siedzeniem samochodu czy w schowku, po czym zostaje zapomniany na długo.

Samochodem jeździ palacz? Jeśli Twoim autem podróżuje również osoba paląca, samochód z pewnością nie pachnie fiołkami. Na nic zdadzą się każdorazowe wietrzenie auta, czy regularne opróżnianie popielniczki. Oczywiście trzeba to robić tak czy siak, bo pozwala to znacząco ograniczyć nieprzyjemny zapach, jednak bardzo trudno jest całkowicie usunąć zapach papierosów. Niestety, jedynym sposobem na pozbycie się tego zapachu jest…abstynencja tytoniowa. Jeśli to niemożliwe, musimy minimalizować nieprzyjemny zapach – o czym zatem pamiętać? Regularnie wietrzymy samochód, a palenie w aucie (nasze lub pasażerów) ograniczamy do minimum. Opróżniamy popielniczkę możliwie często. Dobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w tzw. neutralizator zapachów, który z niemal natychmiastowym skutkiem pozwoli nam pozbyć się brzydkiego zapachu papierosów. Brzydki zapach zostanie zneutralizowany, a nie tylko zamaskowany, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych odświeżaczy.

Po drugie: kosmetyka i pranie

Troska o wnętrze samochodu nie powinna ograniczać się jedynie do mycia auta z zewnątrz. Aby zachować wnętrze samochodu, w jak najlepszej kondycji, należy regularnie je odkurzać – łącznie z trzepaniem wycieraczek, odkurzaniem schowków i bagażnika. Warto auto oddać również do prania tapicerki – raz na pół roku lub raz do roku (w zależności od stopnia zabrudzenia). Oczywiście o tapicerkę można dbać również we własnym zakresie, jednak zdecydowanie lepiej zajmą się tym profesjonaliści, którzy dysponują niezbędnym sprzętem i kosmetykami, które każdorazowo dopasowywane są do rodzaju i kondycji tapicerki.

Po trzecie: piękny zapach na zawołanie

Rynek kosmetyków do pielęgnacji samochodu oferuje użytkownikom wiele rozwiązań dających niemal natychmiastowe efekty. Kierowcy bardzo chętnie korzystają z pachnących zawieszek do samochodów – większość z nas wiesza je na lusterku, by zapach był wyczuwalny i sprawiał przyjemność kierowcy.

Innym ciekawym rozwiązaniem są woreczki zapachowe, które można powiesić na lusterku, umieścić w schowku, powiesić na zagłówku – dzięki nim w samochodzie będzie utrzymywał się piękny zapach.

Mgiełki do pomieszczeń, których zwykle używamy w domu, znakomicie sprawdzą się także w samochodzie. Wystarczy rozpylić zapach i gotowe. Takie mgiełki są dobrym rozwiązaniem na doraźną zmianę i poprawę zapachu w samochodzie – najlepiej zawsze mieć taki asortyment w samochodzie.

Produktem, który zapewni zarówno świeżość, jak i umożliwi utrzymanie czystości, będą ceramiczne zapachy do samochodu lub nawilżane chusteczki do pielęgnacji różnych powierzchni, na przykład Lawendowe Chusteczki Uniwersalne od Pachnącej Szafy!

Brak produktów w koszyku.