Domowe sposoby na komary

Domowe sposoby na komary

Obecność komarów może być naprawdę uciążliwym kłopotem. Prawdopodobnie każdy był w sytuacji, w której te małe owady irytowały gości na grillu czy osoby na spacerze. Z tego powodu warto się zastanowić, skąd się biorą te latające stworzenia i jak się przed nimi chronić. W niniejszym tekście opisujemy skuteczne sposoby na komary, które możesz zastosować w swoim domu! Zapraszamy do lektury.

Naturalne sposoby na komary

Komary to owady, których samice żywią się krwią. Ich ukąszenia pozostawiają po sobie charakterystyczne, czerwone i przede wszystkim – swędzące bąble. Z tego powodu ich obecność na rodzinnym grillu czy podczas zwyczajnego spędzania czasu w ogrodzie może niemało popsuć atmosferę. Co prawda, w większości przypadków nie jest to niebezpieczne, jednak w niektórych sytuacjach może dojść do silnej reakcji alergicznej na ślinę komara. Te owady mają bardzo słaby wzrok, natomiast wyczuwają swoich żywicieli za pomocą węchu, ponieważ bardzo dobrze lokalizują amoniak i kwas mlekowy (składniki potu). Mogą także wyczuwać temperaturę ciała, dlatego małe dzieci są bardziej narażone na ataki. Skuteczne sposoby na komary często wiążą się więc z zaburzeniem ich węchu i odstraszaniem.

Skuteczne domowe sposoby na komary

Moskitiera – moskitiera to delikatna i drobna siatka, która cechuje się gęstymi oczkami. Montuje się ją w oknie, tworząc tym samym barierę dla owadów chcących dostać się do domu. Kosztuje zwykle kilkanaście złotych i jest bardzo prosta w montażu. Jeśli lubisz spać przy otwartym oknie, będzie to dobre rozwiązanie.

Rośliny doniczkowe – rośliny doniczkowe to bardzo praktyczne sposoby na komary. Wspomnieliśmy wcześniej, że owady przyciąga woń człowieka, natomiast niektóre gatunki kwiatów odstraszają insekty. Chodzi na przykład o geranium, pelargonię, lawendę czy miętę. Najlepiej wystawić je na parapet.

Dobrym pomysłem jest również usunięcie nadmiaru wody z otoczenia, ponieważ komary wymagają jej do rozmnażania. Samica do złożenia jaj potrzebuje zbiornika o głębokości nawet 2,5 cm. Owady najczęściej reprodukują w oczkach wodnych, zatkanych rynnach czy dziurach w drzewie.

Olejki eteryczne – olejki eteryczne to jedne z najlepszych sposobów na komary, ponieważ nie tylko odstraszają insekty, ale jednocześnie wprowadzają do mieszkania świetną atmosferę. Korzystanie z nich jest również bardzo proste. Wystarczy nalać olej do specjalnego kominka, podgrzewanego świeczką. Ciepło doprowadzi do emisji zapachu, który odstraszy komary. Najlepiej sprawdzają się takie wonie, jak lawenda, paczula, eukaliptus, cynamon. Ciekawym pomysłem jest także aplikacja olejku w postaci sprayu na własną skórę.

Naturalne sposoby na komary dotyczą również cebuli. Mianowicie, wystarczy pokroić w plastry wspomniane warzywo i umieścić na parapecie. Główną wadą tej techniki jest zapach, który będzie się unosił w całym domu. Z tego powodu zaleca się stosowanie jej w ostateczności.

Żeby pozbyć się komarów z domu, można też zrezygnować z eliminacji pająków domowych. Są wbrew pozorom bardzo pożyteczne i zabijają zarówno komary, jak i inne owady znajdujące się w mieszkaniu.

Sposoby na komary – wybierz dobre olejki!

Posiadamy w ofercie wysokiej jakości olejki eteryczne, których zapach działa odstraszająco na komary. Emitują przyjemną woń, dlatego tym bardziej warto się w nie wyposażyć. Dysponujemy zróżnicowanymi zapachami, a także niewielkimi kominkami. Tym sposobem zapewniamy, że uda Ci się znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.

 

Brak produktów w koszyku.