Jak zlikwidować zapach kota w domu?

Jak zlikwidować zapach kota w domu?

 

Koty uznawane są za zwierzęta niezwykle czyste – niektóre z nich przywiązują bardzo dużą wagę do rozmiarów kuwety, jej umieszczenia oraz rodzaju żwirku. Niekiedy zdarza się jednak, że większym priorytetem staje się oznakowanie terenu, zwłaszcza jeśli pupil nie został wykastrowany. Zapach kota w domu pochodzący od moczu jest niestety zarówno bardzo nieprzyjemny, jak i trudny do usunięcia. Jak to zrobić skutecznie?

Jak zlikwidować zapach kota w domu? Domowe sposoby

Domowe sposoby na usunięcie zapachu kota w domu są najczęściej wykorzystywane. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ich dostępność, ale również z racji tego, że powszechnie stosowane środki czystości rzadko kiedy radzą sobie z problemem, a ponadto ich zastosowanie może przynieść zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego.

Okazuje się bowiem, że o ile tradycyjne proszki do prania oraz inne detergenty stosowane na co dzień są w stanie usunąć plamę z moczu, o tyle zamiast neutralizować jego zapach, często czynią go bardziej intensywnym. Z tego powodu najlepszym sposobem na to, jak usunąć zapach kota z mieszkania, jest zastosowanie domowych metod.

Jak usunąć zapach kota z mieszkania przy pomocy octu?

Zastosowanie roztworu wody z octem ma swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim pozwala skutecznie pozbyć się nieprzyjemnej woni zarówno z powierzchni materiałowych, jak i płytek, a nawet ścian. Takie rozwiązanie jest ponadto nietoksyczne i nie zaszkodzi zwierzętom. Należy się jednak liczyć z faktem, że zapach octu może się utrzymywać w pomieszczeniu nawet do dwóch dni.

Można również przygotować pastę z octu oraz około 3 łyżeczek sody oczyszczonej. Po wtarciu jej w powierzchnię należy odczekać kilka minut, a następnie zmyć ją samym octem i przepłukać wodą.

Soda oczyszczona – bezwonny neutralizator zapachu kota w domu

W niektórych przypadkach zastosowanie octu, zwłaszcza gdy plama jest większa, nie wchodzi w grę ze względu na długie utrzymywanie się jego woni. Dobrą i sprawdzoną alternatywą, dzięki której można uniknąć tego problemu, jest soda oczyszczona, która doskonale radzi sobie z usuwaniem zapachu kota w domu.

Jeżeli plama jest świeża i wciąż mokra, należy wytrzeć ją do sucha za pomocą ręczników papierowych lub – jeśli nie jest to możliwe ze względu na rodzaj materiału – zaczekać, aż wyschnie samoistnie. W dalszej kolejności przecieramy plamę wodą połączoną z delikatnym detergentem, a po wyschnięciu – rozsypujemy sodę na całej jej powierzchni. Czekamy około godzinę, a następnie zbieramy ją odkurzaczem.

Alternatywnie, można również sporządzić pastę z sody oczyszczonej oraz wody i pozostawić ją na plamie przez kilka godzin lub nawet przez całą noc, jeżeli mamy do czynienia z bardzo silnymi zabrudzeniami.

Należy mieć jednak na uwadze, że spożycie przez pupila sody oczyszczonej w dużej ilości może się skończyć dla niego tragicznie.

Jak usunąć zapach kota z mieszkania? Profesjonalne neutralizatory

Niekiedy skala problemu przewyższa możliwości domowych środków. Gdy plama jest naprawdę duża albo stara, warto sięgnąć po profesjonalne, silniejsze detergenty, które pozbędą się zapachu kota w domu.

Jak wybrać odpowiedni neutralizator zapachu kota w domu?

Jeżeli zastanawiamy się, jak zlikwidować zapach kota w domu warto wybrać taki produkt, który będzie zawierał środki enzymatyczne. Na usunięcie nieprzyjemnej woni za ich pomocą potrzeba jednak nieco czasu, a czasem i powtórzenia zabiegu

Preparaty ze środkami nieenzymatycznymi działają natomiast dużo szybciej. Wiele z nich może być stosowane w wysokiej temperaturze, wraz z innymi detergentami.

Zapach kota w domu – co robić na co dzień, by go neutralizować?

Przykry zapach zwierzęcia może pochodzić nie tylko z moczu czy innych pozostałości, ale także z jego sebum, które kot zostawia na swoim posłaniu czy podłodze. Jeśli jesteśmy wrażliwi na tą woń, warto regularnie prać posłanie pupila oraz myć podłogi z dodatkiem odpowiednio dobranego koncentratu neutralizującego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

 

Brak produktów w koszyku.