Jakie olejki do świec sojowych najlepsze?

Jakie olejki do świec sojowych najlepsze?

 

Świece sojowe są niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, idealnie sprawdzają się jako ten zdrowszy ekwiwalent świec parafinowych. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, wosk sojowy występuje w jednej wersji, świeczki są natomiast dostępne w różnych rozmiarach. Czy oznacza to jednak, że muszą być „nudne”? Otóż jak najbardziej nie! Istnieje wiele sposobów na to, aby urozmaicić podstawową formę o przepiękne zapachowe warianty.

Jakie olejki zapachowe do świec sojowych sprawdzą się najlepiej?

Olejki zapachowe do świec sojowych pozwalają cieszyć się wyjątkowym zapachem, który zaspokoi indywidualne potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Zróżnicowany wybór pozwala na cieszenie się ulubionym zapachem, a także na eksperymentowanie, tworząc idealną dla siebie mieszankę. Olejki aromatyczne poprzez swoje lecznicze zastosowanie mogą być składnikiem domowej aromaterapii. Szczególnie zalecane osobom, które potrzebują się zrelaksować nie tylko w gorszych momentach. Warto kierować się kwestiami dobrego samopoczucia, stosując relaks przy świecach sojowych z olejkami aromatycznymi. Istotna jest kwestia, by uczynić z tego rutynę i dbać o siebie każdego dnia.

Olejki aromatyczne do świec sojowych – naturalność i piękny zapach

Olejki eteryczne charakteryzują się prostota wywodzącą się z natury, co daje bezpośrednie przełożenie na zdrowie i niezwykłe doznania zapachowe. Olejki eteryczne są pozyskiwane z różnych części roślin w zależności od potrzeby uzyskania konkretnego zapachu. Rezultat ten następuje na skutek destylacji elementów roślinnych nadających olejkom roślinnego aromatu. W zależności od wybranych zapachów, woń po zapaleniu świecy sojowej może przynosić różne rezultaty: od odprężenia po działania energetyzujące. Na opakowaniach olejków Pachnącej Szafy znajdują się zwięzłe informacje dotyczące efektu, który przynosi dany wariant. Zapach Zielona Herbata daje energię, Pomarańcza przynosi orzeźwienie, a zastosowanie Dzikiej Orchidei pomaga w wypoczynku.

Jakie olejki do świec sprawdzą się najlepiej?

Bez względu na wybór olejków eterycznych należy pamiętać jedynie o tym, aby zaspokajały gusta zapachowe użytkowników. Olejki zaleca się mieszać w kompozycjach opierających się na podobieństwie bądź uzupełnieniu. W myśl pierwszej zasady warto połączyć zapach grejpfruta z innym cytrusem np. cytryną. Ciekawe może okazać się także zastosowanie goździka z pomarańczą, co da efekt iście świątecznej aranżacji zapachowej. Można mieszać dowolne zapachy, szukając swojego idealnego połączenia i testując różne warianty. Nie zaleca się jednak korzystać z większej ilości niż 5 zapachów jednocześnie w celu uzyskania przyjemnego zapachu, który nie będzie przesycony zbyt zróżnicowanymi nutami. To jakie olejki do świec sojowych warto wybrać, zależy jedynie od indywidualnych gustów.

Ekologiczne i wegańskie połączenie

Olejki eteryczne dzięki swojemu roślinnemu pochodzeniu są niezwykle ekologiczne, a także mogą pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Wosk sojowy również pochodzi z natury, a stosowanie go w akompaniamencie bawełniany knotów dodatkowo wpływa na bezinwazyjne działanie. Jest to rozwiązanie przychylne dla dzieci, alergików czy kobiet w ciąży. Świece parafinowe są szkodliwe dla zdrowia, a ich długotrwałe stosowanie może mieć fatalny wpływ na przede wszystkim płuca. Świece sojowe spalają się dłużej, co sprawia, że ich użytkowanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne, a w dodatku odbywa się bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Bezwonne właściwości wosku sojowego pozytywnie wpływają na wyrazistość zapachu, który może być także kontrolowany poprzez dawkowanie ilości konkretnych olejków. Stosowanie takich połączeń pozwala na w pełni ekologiczne korzystanie z pozytywnych aspektów towarzyszących paleniu świec sojowych i wiążących się z używaniem olejków eterycznych zalet.

W naszym e-sklepie Pachnąca Szafa dostępny jest szereg różnych zapachów olejków, które w zależności od wybranego wariantu mogą działać w różny sposób. Z powodzeniem można je także łączyć, uzyskując wyjątkowe nuty zapachowe.

Brak produktów w koszyku.