Skąd się biorą mole w szafie?

Skąd się biorą mole w szafie?

Mole to częste utrapienie mieszkańców domów jednorodzinnych i bloków wielomieszkaniowych. Te małe, brązowe owady potrafią wyrządzić wiele szkód w naszej kuchni, a także garderobie. Każdy, kto zmagał się z ich obecnością, zapewne wie, że trudno się ich pozbyć. Jeśli zaobserwowałeś dziurki na swoich ubraniach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twoim mieszkaniu znajdują się owady. W tym artykule dowiesz się, jak wyglądają mole, a także co robić, aby z nimi skutecznie walczyć.

Mole w szafie ‒ skąd się biorą?

Warto na początku wyjaśnić, jak wyglądają mole, ponieważ pozwoli to zidentyfikować te owady. Posiadają szarobrązową barwę, są niewielkie i nie latają zbyt wysoko i szybko, natomiast trudno je pochwycić. Larwy żywią się głównie materiałami wełniarskimi i wyrobami futrzarskimi, stąd częste ubytki w naszych ubraniach, wówczas gdy owady znajdują się w naszym mieszkaniu. To co niezwykle istotne, te stworzenia z grupy motyli rozmnażają się bardzo szybko. Samica jest w stanie złożyć nawet do 200 jaj dziennie, które rozwijają się do kilku miesięcy, dlatego tak ważne jest ich szybkie wytępienie.

Popularne opinie mówiące o tym, że mole pojawiają się w brudnych pomieszczeniach, nie mają nic wspólnego z prawdą. Owady można znaleźć nawet w nowych i czystych mieszkaniach. Te żywiące się włóknami tkanin ćmy mogą przedostać się do Twojego domu od sąsiada, z klatki schodowej, przez okna, a także za pomocą przewodów wentylacyjnych – co jest niezwykle częste. Larwy możemy przynieść do mieszkania także na naszych ubraniach, jeśli odwiedzamy znajomych, rodzinę, gdzie znajdują się mole. Popularny sposób dostania się do mieszkania to także kupno nowych ubrań. Warto takie od razu wyprać, aby mieć pewność, że nowy zakup nie sprawi nam więcej kłopotów. Mole spożywcze przynosimy do domów z jedzeniem, szczególnie w sypkiej formie. Najlepiej weryfikować dość regularnie, czy w kaszy, mące, ryżu i innych produktach nie znajdują się larwy owadów.

Mole ‒ jak z nimi walczyć?

Wiemy już, skąd się biorą mole w szafie oraz jak wyglądają. Warto zatem regularnie sprawdzać ubrania po zakończonym sezonie letnim i zimowym, a także przeglądać produkty spożywcze. Pozwoli to zareagować w odpowiednim czasie i podjąć kroki w kierunku pozbycia się moli z naszego mieszkania. W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje saszetek przeciw molom, w wariantach lawenda i wanilia oraz lawenda i rumianek. To produkt do zadań specjalnych, ponieważ zawiera granulat nasączony płynem, który zwalcza dorosłe osobniki.

Niewielkich rozmiarów saszetka jest niezwykle poręczna, można umieścić ją w szafie, w szufladach, komodach czy mniejszych szafkach. Prezentuje się elegancko i jest wręcz niewidoczna, chociaż bardzo skuteczna. Jedna paczuszka działać będzie przez 3 miesiące, zapewniając ochronę przed niechcianymi owadami, a dodatkowo wprowadza piękny zapach w garderobie. Możesz wybrać ulubiony aromat, bądź zakupić oba warianty.

Używanie saszetek do zwalczania moli jest bardzo łatwe, wystarczy zdjąć folię ochronną, a kolejno odkleić pasek samoprzylepny i umieścić produkt w dowolnym miejscu na ścianie szafy, komody lub szuflady. Klej jest trwały, saszetka nie odklei się z danego miejsca, natomiast na tyle bezpieczny, że nie uszkadza i brudzi mebli. Jedno opakowanie jest odpowiednie do zabezpieczenia 1 m3. Ten wyjątkowy produkt może sprawić, że raz na zawsze zapomnisz o powracających molach i dziurach w ulubionych ubraniach. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

Brak produktów w koszyku.