Sposoby na świeże pranie 

Sposoby na świeże pranie

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej preparatów do prania, które mają zapewnić tkaninom długą świeżość i piękny zapach. Mimo, że niemal wszyscy producenci zapewniają, że ich proszki, kapsułki i koncentraty wyróżniają się jakością na tle innych, to niestety efekt zazwyczaj jest podobny – wyprane ubrania pachną, lecz efekt utrzymuje się przez bardzo krótko. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz cieszyć się świeżym praniem przez długi czas.

 

Chcesz cieszyć się świeżym praniem? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach!

 

Aby cieszyć się świeżym praniem, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Przede wszystkim należy systematycznie czyścić pralkę. Warto co kilka tygodni ustawiać ją na program gotowania w celu usunięcia wszelkich bakterii, wirusów i zanieczyszczeń. Ponadto bardzo ważne jest rozwieszanie wypranych ubrań, gdy tylko pralka skończy pracę. Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o ich wywieszeniu, wypierz je ponownie lub wstaw na program płukania. Pamiętaj również, aby wieszając ubrania na suszarce lub sznurkach, zadbać o odpowiedni odstęp pomiędzy nimi. Dzięki temu zapewnisz odpowiednią cyrkulację powietrza.

Aby cieszyć się pachnącym, świeżym praniem należy również regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym się ono znajduje. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, warto wywieszać wyprane ubrania na zewnątrz. Jeżeli nie masz ogrodu, możesz powiesić pranie na tarasie lub balkonie bądź blisko otwartego okna.

Jeśli chcesz cieszyć się świeżym praniem, pamiętaj również, aby nigdy nie zapełniać bębna pralki po brzegi. Ubrania muszą mieć przestrzeń, aby mogły swobodnie się obracać, napowietrzać i pobierać płyn do prania.

Inną ważną sprawą, o której powinieneś pamiętać, aby Twoje pranie pięknie pachniało, jest regularne czyszczenie szuflady na proszek. Pamiętaj, że na co dzień zbiera się w niej osad z resztek środków piorących, który po czasie przybiera postać czarnego nalotu. Za każdym razem przedostaje się on do prania i niekorzystnie wpływa na jego stan oraz zapach. Aby ochronić przed nim ubrania, należy regularnie usuwać osad z szufladki. W tym celu wystarczy sięgnąć po szczoteczkę do zębów, wodę i niedużą ilość płynu do naczyń.

 

Najskuteczniejsze sposoby na świeże pranie

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie prania w idealnej świeżości, lecz nie wszystkie są rzeczywiście skuteczne. Poniżej zebraliśmy najlepsze metody, cieszące się świetnymi opiniami.

 

Zapachowa woda do żelazka

Mimo, że używasz markowych proszków do prania i płynów do płukania, Twoje ubrania nie zachwycają zapachem? Przyjemna woń utrzymuje się bardzo krótko? Nie martw się! Istnieje sposób, aby szybko i skutecznie odświeżyć swoje ubrania. Wystarczy wyschniętą odzież wyprasować żelazkiem wypełnionym zapachową wodą. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów.

Pachnące saszetki do szafy

Kolejnym sposobem na przedłużenie świeżości wypranych ubrań jest umieszczenie ich w szafie razem z zapachową saszetką. W naszym asortymencie dostępna jest linia “Świeże pranie”, w której skład wchodzą saszetki pachnące nieskazitelną czystością. Ich piękny zapach przywodzi na myśl świeżo wypraną pościel w upalne, letnie dni. Wystarczy, że zawiesisz je w szafie, a Twoje ubrania natychmiast zyskają piękny, świeży zapach.

 

Soda oczyszczona

Kolejnym skutecznym sposobem na świeże pranie jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy wsypać ją do bębna pralki przed załadowaniem prania, a następnie standardowo dodać płyn bądź proszek. Choć soda nie daje zapachu, to jest w stanie zniwelować nieprzyjemną woń.

 

Zadbaj o zapach w otoczeniu

Jeśli rozwieszasz pranie na suszarce w pomieszczeniu, zadbaj o zapach wnętrza, stosując odświeżacze powietrza lub dyfuzory. W naszej kolekcji pojawiły się pachnące kulki “Świeże pranie”. Dyskretnie uwalniają one zapach i wypełniają przestrzeń przyjemnym aromatem. Ponadto stanowią efektowną ozdobę wnętrza.

 

Brak produktów w koszyku.