Z czym używać olejków zapachowych – dyfuzor czy kominek?

Z czym używać olejków zapachowych – dyfuzor czy kominek?

Chęć cieszenia się pięknymi zapachami czy rosnąca popularność aromaterapii sprawiają, że olejki zapachowe stale zwiększają swoją popularność. Istnieje kilka sposobów używania takich produktów. W tym wpisie poruszymy dwa najpopularniejsze. W takim razie jak używać olejków zapachowych – korzystając z dyfuzora czy kominka?

Olejki zapachowe – dyfuzor

Dyfuzor jest prostym w swojej istocie produktem, który najczęściej pełni również funkcję dekoracyjną. Mianowicie, tym mianem określamy szklane flakoniki, w których znajduje się olejek zapachowy. Umieszcza się w nich specjalne patyczki, które ułatwiają emisję aromatu w sposób subtelny oraz równomierny. Dzięki dyfuzorowi zapach roznosi się równomiernie, ale też bardzo delikatnie. Dzięki temu napełniony flakonik może wystarczyć na stosunkowo długi czas użytkowania. Produkty tego typu są polecane przede wszystkim osobom, którym zależy na wprowadzeniu ciekawszej atmosfery do mieszkania. Jednak w przypadku aromaterapii efekty mogą wydać się niedostatecznie skuteczne, przynajmniej w większych pomieszczeniach.

Dyfuzory są nadal bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób ceniących sobie wygodę, ponieważ nie wymagają żadnej obsługi. Wystarczy je ustawić w odpowiednim miejscu, a po czasie uzupełnić olejek lub wymienić cały produkt.

Na rynku można również znaleźć dyfuzory elektryczne. Wykorzystuje się w nich wodę, która zamienia się w zimną parę, stanowiąc nośnik dla cząsteczek olejków. Produkt jest więc także nawilżaczem powietrza.

Olejki zapachowe – kominek

Kominek ceramiczny do olejków jest prawdopodobnie najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie aromaterapii. Swoją popularność może zawdzięczać między innymi prostocie działania. Mianowicie, kominek składa się z komory na świeczkę (tealight) oraz specjalnego spodka. Do wspomnianego spodka wlewa się odrobinę wody i kilka kropli olejku zapachowego. Dzięki podgrzaniu roztwór zaczyna powoli parować, dzięki czemu zapach stopniowo rozchodzi się po pomieszczeniu. Jest bardziej intensywny, niż w przypadku dyfuzorów. Kominki są także stosunkowo tanie. Zaleca się jednak rozwagę przy stosowaniu olejków cytrusowych, ponieważ te są lekkie i wrażliwe na temperaturę.

Ogromną zaletą kominków jest ich różnorodność pod względem wzornictwa. Występują w wielu kształtach i rozmiarach. Ponadto dzięki zastosowaniu niewielkiej świeczki można wprowadzić do pomieszczenia interesującą, odrobinę tajemniczą i romantyczną atmosferę. Są używane zarówno do aromaterapii, jak i zwyczajnego aromatyzowania pomieszczeń.

Jak używać olejków zapachowych? Dyfuzor czy kominek?

Korzystanie z olejków zapachowych powinno być, przynajmniej w pewnym stopniu, zależne od celu. Jeżeli planuje się użyć olejek w celach aromaterapeutycznych, warto skorzystać z kominka, ponieważ łatwiej dostosować intensywność zapachu do swoich preferencji – zależenie od ilości dodanego do wody olejku uzyskamy słabszy lub mocniejszy aromat. Natomiast jeśli chce się cieszyć po prostu przyjemnym zapachem w pomieszczeniu, dyfuzor jest wygodniejszą opcją, ponieważ nie wymaga obsługi, oczywiście w wersji flakonika z patyczkami. Dyfuzory elektryczne są stosunkowo drogim rozwiązaniem, ponieważ koszt zakupu urządzenia to ponad sto złotych lub więcej. Nie warto w tym przypadku wybierać tanich alternatyw, ponieważ olejki mogą wchodzić w reakcję z plastikiem, albo szybko ulec awarii o przestać emitować parę.

Zarówno dyfuzor, jak i kominek cechują się estetycznym wyglądem, dlatego stanowią nie tylko praktyczne sposób na poprawę zapachu w pomieszczeniu, ale też będą dodatekiem dekoracyjnym. Dyfuzory są polecanym rozwiązaniem do łazienki, ponieważ zwykle nie jest to duże pomieszczenie. Dlatego intensywność aromatu jest większa, a pojawiające się nieprzyjemne zapachy są skuteczne maskowane przez ich aromat.

Dyfuzor czy kominek? Przede wszystkim dobry produkt!

Niezależnie od tego, czy wolisz zaopatrzyć się w dyfuzor, czy kominek, warto stawiać na produkty wysokiej jakości, które możesz znaleźć w naszej ofercie. Możesz też kupić u nas ciekawe olejki zapachowe, zapraszamy!

Brak produktów w koszyku.